Bulă e plecat cu clasa intr-o excursie pe munte.
Proful de Geografie:
- Bulă! In fața ta e Nordul, la stânga e Vestul, la dreapta e Estul. Ce ai in spate?
- Rucsacul!
Pe data de 20 iulie 1969, comandantul misiunii Apollo 11, Neil Armstrong a fost prima persoană care a pus piciorul pe lună. Primele lui cuvinte după ce a păşit pe lună au fost: "Un pas mic pentru om, un pas urias pentru omenire". Acest eveniment a fost televizat pe pămînt. Înainte însă de a intra în naveta spaţială, Neil Armostrong a spus urmatoarele cuvinte: "Mult noroc domnule Gorsky". Multe persoane de la NASA au crezut că este doar o remarcă vis a vis de vreun cosmonaut rival sovietic şi din curiozitate au căutat să vadă dacă există o asemena persoană, însă nu au găsit pe nimeni cu acest nume nici pe lista cosmonauţilor ruşi şi nici pe cea a americanilor. De-a lungul anilor, multe persoane l-au întrebat pe Armstrong ce a vrut să spună cu "Mult noroc domnule Gorsky", însă Armstrong a zîmbit de fiecare dată fără să răspundă. Pe 5 iulie 1995, în Tampa Bay - Florida în decursul unui interviu, un reporter i-a pus iarăşi misterioasa întrebare. În sfîrşit, de data asta Armostrong a putut să răspundă pentru că domnul Gorsky murise. În 1938, cînd eram copil, mă jucam cu o minge de baseball cu un prieten şi mingea a ajuns din greşeală în curtea domnului Gorsky, vecinul meu de atunci. Furişîndu-mă în curte după minge, am auzit-o pe doamna Gorsky care striga la domnul Gorsky:
- S..x? Vrei s..x? Vei avea parte de s..x de la mine doar cînd copilul vecinilor noştri va ajunge pe lună!Like