Limba:

Bulă e plecat cu clasa intr-o excursie pe munte.
Proful de Geografie:
- Bulă! In fața ta e Nordul, la stânga e Vestul, la dreapta e Estul. Ce ai in spate?
- Rucsacul!
- Ce faci, bace? - Uite, aice cu turma. - Pot să vorbesc cu câinele tău? - Câinele nu vorbeşte! Ziaristul se apleacă la câine: - Ce mai faci, Azor? - Mulţumesc, bine. (ciobanul rămîne cu gura căscată) - Ciobanul te îngrijeşte bine? - Nu mă plâng. Îmi dă mâncare bună, nu mă bate şi din când în când ne mai şi jucăm. Ciobanul stă stupefiat. - Bace! Pot să vorbesc cu măgarul tău? - Măgarul nu vorbeşte. Ziaristul se apropie de măgar: - Ce mai faci, măgare? - Nu mă plâng. (Ciobanul intră în stare de şoc). - Ciobanul se comportă bine cu tine? - Da. Îmi dă fîn, abrac, iar dacă e vreme rea, mă bagă în şură. Ciobanul cade pe spate. - Bace! Pot să vorbesc cu oaia ta? - Apăi vagaboanta aia minte de ingheaţă apele!!! |
|
2010-07-21 09:53:34 Admin reporteri 0
|